Осінь. Пора підбивати підсумки, пора збирати врожай. За півтора місяці після літньої відпустки ми збиралися 20 разів. Про це та багато іншого йшлося на засіданні Президентської ради ВКО у складі: В. І. Хаїта, Л. М. Рукмана, С. Р. Гриневецького, А. І. Горбатюка, Г. І. Бараца, К. М. Соколецької, О. С. Суслова, що відбулась 10 жовтня.
Про це свідчу я, не тільки як знайомий, а й як людина, яка співпрацювала з ним понад півстоліття, а останні 26 років він, Олег Губар та я нагадували, як жартували колеги, Трьох мушкетерів, які служили не королю чи президенту, а Одесі, роблячи спочатку журнал "Одесса", а потім – і по сьогодення – альманах "Дерибасівська-Рішельєвська". Женя та Олег відкривають список членів редколегії і в ці дні, коли вийшов у світ номер 96, якраз – до дня народження Євгена Михайловича, якому 5 грудня виповнилось би 88 років.
Авторський проєкт Фелікса Кохріхта «ДІАЛОГИ НА НІЖИНСЬКІЙ» з програмою «ОДЕСА ВШАНУВАЛА ЛЕДІ ДЖАЗ»
Цей рідкісний титул носить музикознавець та ведуча Олена Шевченко, чий ювілей нещодавно відмітили не тільки колеги - джазмени та викладачі музики, а й ті з одеситів (та не тільки), що полюбляють це найдемократичне креативне мистецтво. Спочатку відбувся гала-концерт у залі «Уніон», який майстерно та неповторно вела ювілярка, а потім у Всесвітньому клубі одеситів зібралися ті, хто знає її багато років та тісно співпрацює на Джазовій сцені та в аудиторіях.
Виставка під такою чарівною назвою відкрилася у Всесвітньому клубі одеситів. «Персоналка» Ліани Серьогіної складається з творів у техніці гарячого та холодного батику, це старовинний розпис по натуральному шовку. Холодний батик дає можливість створювати вивірені композиції, а гарячий батик – експериментувати з тканиною. Все це нагадує акварель, але має безліч секретів, що їх опанувати можна лише з досвідом. Втім, досвіду автору не бракує.
Сьогодні ми святкуємо 85-й ювілей Фелікса Давидовича Кохріхта – яскравої та неординарної людини, справжнього одесита в багатьох поколіннях, одного з перших та найактивніших учасників ВКО, який ніколи не зупиняється.
Сьогодні відзначає свій красивий ювілей член Президентської ради Всесвітнього клубу одеситів Олена Шевченко!
«Леді-Джаз» - давно вже друге ім'я Олени Ігорівни. Про джазову музику вона знає все і навіть більше. Олена директор Джаз-клубу ім.М.Голощапова ВКО. Регулярно веде лекції про історію та сучасність джазу в Джазовій академії у Всесвітньому клубі одеситів.
Біля входу до Всесвітнього клубу одеситів з'явився «горішок». Саджанець на 30 років молодший за Клуб. Водночас символ міцності та довговічності. Волоський горіх живе до чотирьохсот років. Висаджено в день, за пропозицією і з безпосередньою участю члена ВКО Сергія Корнієвського, під оплески присутніх членів Клубу. Присвячений фундаторам вко.
Авторський проєкт Фелікса Кохріхта «ДІАЛОГИ НА НІЖИНСЬКІЙ» з програмою «АКТОРИ, КІНО, ОДЕСА…»
У нашої програми є традиція – презентувати книги Бориса та Едуарда Амчиславських у Всесвітньому клубі одеситів, бо вони – про наше Місто, про його культурні традиції, про наших діячів мистецтва та культури. На жаль остання - «Актори, Кіно, Одеса…» вийшла у світ вже без батька - Бориса Самойловича і присвячена його памʼяті та 105-річчю Одеської кіностудії. Саме тут створювалися фільми, у яких знімалися зірки вітчизняного кіно.
Вийшов у світ 96 номер альманаху "Дерибасівська - Рішельєвська", який саме встиг до 34-річчя ВКО
У редакційній колонці беззмінний редактор Альманаху Феликс Кохрихт зазначив: "Якщо ви читаєте ці рядки у книжці чи в інтернеті, то дев’яносто шоста книга таки побачила світ. Відверто скажу: за двадцять чотири роки існування нам ще не було так важко повернутися до видавничого творчого – та не тільки – ритму. Як кажуть, було б достатньо назвати першу причину: війна. Але сталося так, що пішов з життя Євген Голубовський – видатна особистість у культурному, літературному, громадському житті міста, країни, Європи. З ним пов’язані саме народження та становлення альманаху. Попередній номер альманаху був присвячений його пам’яті..."
Український піаніст Олексій Ботвінов отримав найвищу нагороду французької асоціації Arts-Sciences-Lettres
ЇЇ присуджують фахівцям, які талантом і працею сприяють просуванню французької культури в мистецькій, літературній та науковій сферах.
Український піаніст-віртуоз з Одеси Олексій Ботвінов отримав Платинову медаль французької академічної асоціації Arts-Sciences-Lettres за видатні заслуги в мистецтві як піаніст, засновник і президент фестивалю класичної музики «Odessa Classics». Про це повідомило видання Kyiv Post.