colontitle

Авторський проєкт Фелікса Кохріхта «Діалоги на Ніжинській» з програмою «Я народився в Одесі…»

Так багато років тому, почав свою автобіографію видатний музичний діяч, зірка світового та один з засновників Джазу Леонід Йосипович Утьосов. Все довге творче життя він нагадував про це своїми вчинками та творчістю.

Докладніше...

Александр Дорошенко: «Без ложной скромности скажу: я — гений»

15 апреля исполняется 81 год со дня рождения выдающегося одесского писателя и ученого, лауреата премии «Твои имена, Одесса» Александра Дорошенко. Его именная звезда украшает Аллею звезд у оперного театра, его книги пользуются любовью одесситов, а его уникальный авторский стиль пополнил литературную сокровищницу нашего города.

Докладніше...

Сьогодні, 18 квітня, великому другові ВКО, талановитому одеситу, археологу, доктору історичних наук, професору Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського Андрію Олеговичу Добролюбському могло б виповнитися 75 років...

Півроку не дожив Андрій Добролюбський до свого ювілею, який став би святом для сотень друзів, учнів і послідовників талановитого одеського вченого...

Докладніше...

Імена лауреатів редакційного конкурсу вже відомі

Днями їх назвали члени поважного журі конкурсу пам’яті Б. Ф. Дерев’янка «Люди справи».

За традицією вручення дипломів лауреатів конкурсу «Люди справи» і ексклюзивної статуетки «Садівник» відбувається в день народження газети «Вечерняя Одесса». Сподіваємось, ніщо не завадить нам зустрітися, потиснути руки новим лауреатам і в котрий раз сказати: «Яких достойних, цікавих людей обрано!».

Докладніше...

Вечір пам'яті Бориса Давидовича Литвака "Борис Литвак - совість Одеси"

"Совість - це дія Бога в людині"
Ф.М.Достоєвський

Є люди, в кому "квартирує совість", і вони намагаються жити в злагоді з нею. А є унікальні люди, в яких живе Бог, їхнє серце і душу переповнює любов, і совість таких людей стає головним мотивом їхніх вчинків. Такою рідкісною, неповторною людиною був Борис Давидович.

Докладніше...

Открываем окно в культуру других стран

Эта идея — предложить одесским поэтам переводить стихи классиков мировой поэзии, написанные на самых разных языках, — принадлежит знаменитому американскому поэту, нашему другу и единомышленнику, лауреату конкурса «Люди дела» памяти Б. Ф. Деревянко Илье Каминскому, который, несмотря на то, что всю сознательную жизнь живет в США, остался настоящим одесситом.

Докладніше...

Савіна Марія Гаврилівна (1854-1915)

Марія Савіна.
Вони залишили слід в історії Одеси

170 років тому 11 квітня 1854 року у Кам'янець-Подільську народилась Марія Гаврилівна Савіна(1854-1915) − видатна театральна актриса.

Докладніше...

10 апреля

Для молодых одесситов площадь с названием 10 апреля — просто название. Но для меня, пережившего Вторую мировую войну и годы фашистской оккупации Одессы, 10 апреля — это дата второго рождения. Мало кто сегодня помнит, что началось с приходом немецко-румынских войск в наш город 16 октября 1941 года.

Докладніше...

Вечір пам'яті Бориса Самойловича Амчиславського

5 квітня у Всесвітньому клубі одеситів відбувся Вечір пам'яті члена Всесвітнього клубу одеситів, доктора мистецтвознавства, бібліофіла, письменника Бориса Самойловича Амчиславського, який пішов з життя 29 березня, лише півтора місяця не доживши до свого 90-ліття.

Докладніше...

Вітаємо з ювілеєм Едуарда Лучина - члена Всесвітнього клубу одеситів!

Edward Luchin - виконавчий директор Асоціації ветеранів спорту США; екскерівник відділу футболу та роботи всіх спортивних шкіл Одеси та Одеської області; легендарний керівник організаційно-масової роботи у Футбольному клубі "Чорноморець"; засновник міні-футболу в Одесі; ініціатор та засновник значущих міжнародних проєктів: єдиної в США російськомовної спортивної газети "Спортивна Газета"; Меморіалу з футболу пам'яті жертв трагедії 11 вересня 2001 року; Меморіалу з футболу пам'яті видатного тренера, Героя України В. В.В.Лобановського; Вечору пам'яті ізраїльських спортсменів, загиблих у трагедії на Олімпійських іграх у Мюнхені в 1972 р.; Меморіалу з футболу пам'яті детектива, Рассела Тимошенка; Матчу ветеранів хокею НХЛ; Матчу ветеранів хокею ЦСКА-Спартак; Олімпійського балу!

Докладніше...