colontitle

"Одеське земляцтво Лос-Анджелеса"

23 січня 2000 року на зборах одеситів, які проживають у Лос-Анджелесі, що зібрали близько 500 осіб, було ухвалено рішення про створення Асоціації "Одеське земляцтво Лос-Анджелеса".

У 2016 році з об'єктивних причин Лос-Анджелеське земляцтво одеситів призупинило роботу. Але в серпні 2018 року, оновлене Одеське земляцтво Лос-Анджелеса, що є філією Всесвітнього клубу одеситів, відновило свою активну діяльність.

Основну роботу зі створення земляцтва практично в новому складі провів Борис Якович Юдилевич, який 4 серпня 2018 року зібрав на організаційні збори всіх охочих вступити в об'єднання. Він же був одноголосно обраний керівником філії Всесвітнього клубу одеситів, президентом Одеського земляцтва Лос-Анджелеса.

Президент Одеського земляцтва Лос-Анджелеса - Борис Юдилевич  Рада земляцтва: у першому ряду (зліва направо): Лариса Тамашпольська (секретарка Ради), Соня Покутинська (член редколегії відроджуваної газети "Одеський маяк"), Людмила Грін (віцепрезидент земляцтва), Едуард Гофф (член Ради, фотограф); у другому ряду (зліва направо): Борис Юделевич (президент земляцтва), Ігор Гончаров (член Ради), Віталій Глазер (член Ради), Ілля Гонтар (віцепрезидент, редактор газети "Одеський маяк"), Сергій Олгенлікх (член Ради, SMM-фахівець, веб-майстер).

Тоді ж було також обрано Раду земляцтва, де в першому ряду (зліва направо):
Лариса Тамашпольська (секретар Ради), Соня Покутинська (член редколегії відроджуваної газети "Одеський маяк"), Людмила Грін (віцепрезидент земляцтва), Едуард Гофф (член Ради, фотограф);
у другому ряду (зліва направо): Борис Юделевич (президент земляцтва), Ігор Гончаров (член Ради), Віталій Глазер (член Ради), Ілля Гонтар (віцепрезидент, редактор газети "Одеський маяк"), Сергій Ойгенблик (член Ради, SMM-фахівець, веб-майстер).

Міська рада Лос-Анджелеса виділила для земляцтва невелике приміщення, що, безумовно, дасть змогу проводити активнішу роботу. Уже вийшов перший номер газети земляцтва.

Газета "Одеський маяк".

Контактні телефони (вайбер - безкоштовно):
+13236295454 - Борис Юдилевич
+18187008307 - Ілля Гонтар
+13232447917 - Сергій Ойгенблік
Е-mail (Борис Юдилевич): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.23 січня 2000 р. на зборах одеситів, які мешкають у Лос-Анджелесі, що зібрали близько 500 осіб, було ухвалено рішення про створення Асоціації "Одеське земляцтво Лос-Анджелеса", затверджено Статут, обрано Раду земляцтва, ревізійну комісію та редколегію газети земляцтва "Одеський маяк", перший номер якої вийшов у січні 2000 р. Рада на своєму першому засіданні обрала президента (Борис Ціпіс), 2-х віцепрезидентів і редактора "Одесского маяка".

Уже через 2 роки склад земляцтва налічував понад 1000 осіб і продовжував зростати, до того ж стати членами цього об'єднання одеситів побажала велика кількість наших земляків, які проживають в інших містах США, а також Німеччині, Ізраїлі, Австралії, Кананді та інших країнах. Цьому сприяла зростаюча популярність газети "Одесский маяк", що має передплатників у понад 20 штатах Америки, перерахованих вище країнах, а також у Великій Британії, Латвії, Росії, Україні (включно з Одесою). Усі члени земляцтва мають посвідчення. Рада Асоціації проводить засідання раз на місяць. На них розглядається план роботи на наступний місяць і обговорюється виконана робота в місяці, що минає. Раз на рік проводяться загальні звітні збори членів земляцтва, раз на два роки - звітно-виборні збори.

Джерела фінансування: щорічні внески ($5), пожертвування на газету, спонсорська допомога.

Значну планомірну роботу проводить Рада земляцтва під керівництвом Бориса Ципіса. Деякі напрямки діяльності Ради: організація екскурсій, постійних поїздок на відпочинок і води в Hot Springs, тематичних вечорів відпочинку; щотижня засідає "Клуб цікавих зустрічей", що збирає велику аудиторію.

Активно участвует в жизни землячества его печатный орган - газета "Одесский маяк".

Активну участь у житті земляцтва бере його друкований орган - газета "Одеський маяк" (перші 2 номери газети редагував А.Шепієвкер, з березня 2000 р. по вересень 2004 р. - А.Горбатюк, у березні 2000 р. - А.Горбатюк, у вересні 2004 р. - А.Горбатюк). - А.Горбатюк, нині - Я.Шварцберг). З ініціативи редакції через кілька місяців від дня утворення Асоціації до її Статуту було додатково введено пункт ("Головним завданням земляцтва має бути будь-яка посильна допомога Одесі..."), завдяки якому земляцтво Лос-Анджелеса (на відміну від інших подібних об'єднань, створених поза Одесою) надає постійну допомогу рідному місту.

 Так, у 2000 р. було створено філію Фонду порятунку Одеського оперного театру, на зібрані під його егідою кошти закупили 3 палі на основу фундаменту театру, частину грошей витратили на ремонт покрівлі; постійно надають допомогу дитячим установам (дитбудинкам і школам-інтернатам) - одягом, оргтехнікою, іграшками; надавали разову допомогу дітям із неблагополучних родин, що дістали опіки; з 2001 р. створений у земляцтві "Фонд допомоги нужденним одеситам" регулярно через свого представника в Одесі надає матеріальну допомогу дев'яти сім'ям, які опинилися за межею бідності.

Не втомлююся повторювати: для того, щоб просто зібратися в "російському" ресторані, випити горілочки під картоплю з оселедцем і, ностальгуючи, заспівати що-небудь "за Одесу-маму", - чи потрібно для цього з неймовірним тріском створювати земляцтва та інші "одеські Будинки"?Турбота про місто, з якого ти виїхав і яке перебуває сьогодні в жалюгідному стані, - ось те, що повинно, на мій погляд, керувати людьми, які намагаються організувати спільноту одеситів. І я бажаю таким ентузіастам усіляких успіхів.

Щиро
Анатолій Горбатюк
член Президентської ради Всесвітнього Клубу Одеситів, колишній редактор "Одеського маяка"
Адреса Одеського земляцтва Лос-Анджелеса:"Odesskoye Zemlyachestvo"1120 N. Fuller Ave, # 208
Los Angeles, CA 90046 USAТел: (323) 874-7073


2024 (56-62)

"Одесский маяк" № 62 (263) "Одесский маяк" № 61 (262) "Одесский маяк" № 60 (261) "Одесский маяк" № 59 (260) "Одесский маяк" № 58 (259) "Одесский маяк" № 57 (258) "Одесский маяк" № 56 (257)

2023 (44-55)

2022 (32-43)

2021 (20-31)

2020 (8-19)

2019 (1-7)