colontitle

Дорогі друзі!

З книгами, представленими на нашій книжковій полиці до 15 липня 2022 року, ви можете ознайомитися
за посиланням:  http://odessitclub.org/old/index.php/literatura/knizhnaya-polka

Нам часто пишуть відвідувачі сайту та запитують про новинки літератури, що випускаються одеськими видавництвами та одеськими авторами, незалежно від місця їхнього проживання. Добре розуміючи, що люди, які люблять читати, «мають інтерес» побачити і отримати такі книги, ми створили на нашому сайті нову рубрику — «Книжкова полиця клубу». Тут кожен зможе познайомитися з літературою, яка є в нашому клубі. За багато років нам вдалося зібрати величезну кількість книг різних жанрів. Кожна книжкова новинка одразу з'являється у цій рубриці. Замовити книгу можна з будь-якого куточка світу.

Для замовлення книг, пишіть нам на адресу lroukr@gmail.com, вказуйте автора та назву книги, а також Ваші контакти.

Нацуме Сосекі «Десять ночей снів»
(оригінал та переклади українська, російська)

Автор проекту Майя Дімерлі

Передмова авторки проєкту

"Ця книжка сповнена любов'ю та щирою повагою до Великої японської культури, яка впродовж усієї своєї довгої та визначної історії прагне досягнути бездоганності в кожному русі та має глибоке філософське коріння.

У 2017 році Україна та Японія відзначають цілу низку культурних подій, що сприяють зближенню наших народів.

Це, перш за все, 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами, а також - рік, що оголошений роком Японії в Україні. Для поціновувачів японської культури, і насамперед літератури, цей рік відзначений ще однією знаменною подією - 150-річчям від дня народження японського письменника Нацуме Сосекі (09.02.1867 р. - 09.12.1916 р.). Цей видатний письменник зробив безцінний внесок у світову скарбницю майстрів слова та вплинув на багатьох талановитих представників сучасної японської літератури.

У творі "Десять ночей мрій" (1908 р.) яскравий та приголомшливий талант Нацуме Сосекі розкриває перед читачами дуже глибокі фундаментальні філософські та психологічні історії, надані як фантасмагоричні прозріння. Окрім того, у своїх "Ночах" Нацуме Сосекі захоплює увагу читача, розважає його, розповідаючи неймовірні історії, та, водночас, блискуче поєднує західну й східну філософські школи Тож кожен має можливість насолодитися багатошаровими оповіданнями, рухаючись із поверхні в глибину наскільки вистачить повітря у легенях.

Ця скромна праця виконана одеситами, які мешкають не тільки в українських Одесі та Чорноморську, а й в італійській Удіні, норвезькому Кнарвіку, а також у канадській Оттаві. Цей проєкт підтримано друзями з Японії.

Ми дуже раді, що маємо привід і можливість дати життя цій книзі. Бо ми віримо в те, що тільки живе слово - чисте і щире - по-справжньому об'єднує народи, які спілкуються різними мовами. Книга видається трьома мовами. Так сталося, що спочатку "Десять ночей грёз" були перекладені російською мовою, але в процесі роботи з'явилася чудова думка зробити український переклад. У співпраці однодумців цей проєкт отримав своє життя. Концепція цієї книги полягає в тому, що читачеві, аби дістатися до "своєї" мови, щоразу доведеться просуватися через "інші". Адже і в житті, і в снах, і в мистецтві - все переплутано, все переплітається. Життя таке, яким воно є. Однак саме в цьому розмаїтті мов, культур, життів, які спілкуються, і з'являється можливість проникнути в "інше" і створити щось корисне для кращого взаєморозуміння людей.

Ми взяли на себе сміливість розмістити в цій книжці також текст оригіналу, бо сподіваємось на те, що читачі, роздивляючись вишукану й загадкову писемність Японії, отримають додаткову естетичну насолоду, а можливо, й відчують жагу колись прочитати ці вічні історії мовою видатного автора, якого вже нема, але який живе на полицях бібліотек по всьому світу.

Ми безмежно вдячні Віктору Івченку - члену Організаційного комітету з підготовки та проведення Року Японії в Україні - за фінансову підтримку проєкту.

З повагою до всіх читачів,

Майя Дімерлі

  • Рік видання: 2017
  • Місто видання: Харків
  • Видавництво: Фоліо
  • Кількість сторінок: 216 стор.